Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. ANABOLIZÉRY
  3. FA HMB PRO 250 tbl

FA HMB PRO 250 tbl

FA HMB PRO 250 tbl  HMB je organická chemická zlúčenina obsahujúca krátky reťazec hydroxykyseliny. HMB je metabolit leucínu a v tele je z neho produk... celý popis
Nie sme platcovia DPH
22,89 €
ks
Číslo produktu:100-2
Kompletné špecifikácie

FA HMB PRO 250 tbl 

HMB je organická chemická zlúčenina obsahujúca krátky reťazec hydroxykyseliny. HMB je metabolit leucínu a v tele je z neho produkovaný len v obmedzenom množstve, zvlášť pri katabolizmu bielkovín (ktoré zahŕňajú leucín). HMB je súčasťou metabolizmu bielkovín a možno ho tiež klasifikovať ako pokročilý produkt proteolýzy (proces štiepenie peptidických väzieb), ktorý má schopnosť zabraňovať aktivite katabolických enzýmov.

 

HMB je organická chemická zlúčenina obsahujúca krátke reťazce hydroxykyselín. Je to leucínový metabolit a telo ho produkuje v obmedzenom množstve, primárne počas katabolizmu proteínov (ktoré sa skladajú z leucínu). HMB má schopnosť inhibovať aktivitu katabolických enzýmov, čo vedie k spomaleniu rozpadu svalového tkaniva.

Jedno balenie (250 tabliet) vystačí na 125 dávok.

Pre koho je určený?

Produkt je určený pre osoby s pestrou a vyváženou stravou a zdravým životným štýlom.

 

HMB - Ochrana pred katabolizmom

Na základe početných štúdií bolo potvrdené, že HMB má antikatabolické účinky. Hlavnou úlohou tejto látky je inhibícia katabolických enzýmov, a to predovšetkým ubiquitin, čo má za následok spomalenie procesov vedúcich k degenerácii svalového tkaniva. Práve okolo tejto funkcie HMB koluje rad mýtov. Mnoho zle informovaných kulturistov začiatočníkov a amatérov sa domnieva, že suplementácia HMB sama o sebe kompletne ochráni svalové tkanivo počas redukčnej diéty.

Početné vedecké štúdie ukázali, že HMB udržujú nízku hladinu tzv. Markerov - napr. Kreatínfosfokináza alebo laktátdehydrogenáza, ktoré svojim výskytom poukazujú na poškodenie svalových vlákien. Predpokladá sa, že zníženie aktivity týchto látok je spôsobené zabraňovania akýmkoľvek degradácie svalových bielkovín, spôsobené najmä cvičením. Je nesmierne dôležité, aby v období budovania svalovej hmoty prevládali anabolické reakcie nad katabolickými. To možno dosiahnuť nielen podporou anabolického rastu (cvičením a vhodnou stravou), ale aj spomaľovaním a zabráneniu vzniku katabolických procesov (tento proces je tiež dôležitý pri redukcii tukových tkanív). Výskum potvrdzujúce zníženie aktivity zmienených biomarkerov bol vykonaný aj na profesionálnych športovcoch - ragbistami.

HMB - UNIVERZÁLNY VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Okrem toho, že bol vplyv HMB dôkladne skúmaný, je úplný opis jeho metabolizmu stále predmetom špekulácií vedcov z celého sveta. Mnoho štúdií dokladá aj iné pozitívne efekty plynúce z dávkovanie HMB. Predpokladá sa, že okrem účinkov na enzým - ubiquitin, môže mať HMB vplyv na rast hladiny inzulínu podobnému faktoru IGF-1 (1), čo bolo vedecky potvrdené štúdie vykonávanej na myšiach počas ktorých M.Sc. Gerlinger-Romeo a kolegovia objavili zvýšenie úrovne pečeňovej mRNA, ktorá kóduje IGF-1 i samotné IGF-1 v plazme u myší počas suplementácia HMB.

Vzhľadom k populárnosti HMB aj jeho pomerne vysokému dávkovanie bola problematika možných nežiaducich účinkov pomerne intenzívne študovaná. Bolo napodiv dokázané, že užívanie HMB nesprevádza prakticky žiadnymi nežiaducimi účinkami. Skúmali sa nielen vplyvy na orgánové funkcie, ale aj celý rad biochemických a hematologických parametrov.

Z týchto analýz vyplynulo, že HMB dokonca zlepšuje niektoré metabolické parametre, ako sú napríklad krvné tuky. Vplyv na zníženie krvného cholesterolu je obzvlášť zaujímavý, ak si uvedomíme, že HMB slúži ako prekurzor pre syntézu cholesterolu a teda by mala suplementácia HMB viesť teoreticky skôr k zvýšeniu hladín cholesterolu. Je možné, že HMB zvyšuje využitie cholesterolu pre stavbu bunkových membrán, a tým sa podieľa na tomto priaznivom metabolickom efektu.

HMB má tiež priaznivý účinok na psychický stav, ovplyvňuje pozitívne náladu, pôsobí proti odbúravaniu bielkovín, čo je využívané nielen v športe, ale aj v klinickej medicíne. HMB sa používa na suplementáciu chorých s nádorovými chorobami i s AIDS a v oboch prípadoch bol zaznamenaný jednoznačný priaznivý účinok na stav výživy.

Možno teda povedať, že HMB je jeden z mála športových doplnkov, u ktorého neboli nájdené negatívne vplyvy na ľudský organizmus, ktoré by spochybňovali bezpečnosť či etiku suplementácie touto látkou.

dávkovanie

Ako ste zistili, HMB suplementácia môže mať pozitívny vplyv na tvrdo trénujúcich športovcov a všetkým, ktorým jednoducho záleží na ich zdraví. Berte však na vedomie, že konzumácii HMB by ste mali dopĺňať dobre vyváženou stravou a zabezpečiť pravidelný príjem vitamínov, minerálov, zdravých tukov a v prípade športovcov ďalších nevyhnutných nutrientov. Odporúčaná dávka HMB je 8 g denne, ale podľa špecialistov by sa dávka mala pohybovať v rozmedzí 80-100 mg na kg telesnej hmotnosti. Je potrebné poznamenať, že intenzívnejšie a tvrdšie tréningy si vyžadujú vyššie dávky HMB. A vy trénujete tvrdo, je to tak?

 

Veľkosť balenia: 250 tabliet

Dávka: 2 tablety

Počet dávok v balení: 125

 

Nutričné informácie:

Zloženie výrobku v:

2 tabletách

8 tabletách

3-hydroxy 3-metylbutyrát vápenatý

2000 mg

8000 mg

z toho hydroxymetylbutyrát (HMB)

1720 mg

6880 mg

Zloženie :
β-hydroxy-β-methylbutyrát, vápenatý, plnivo (fosforečnan vápenatý), protispékavá látka (E470b, oxid křemičitý).

 

Odporúčané dávkovanie:

Užívajte až 8 tabliet denne. Vo tréningové dni: ráno - na lačno, pred tréningom, po tréningu a pred spaním. Mimo tréningové dni: ráno na lačný žalúdok, kedykoľvek počas dňa najlepšie po jedle a pred spaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

Upozornenie:

Neužívajte, ak ste alergickí na akúkoľvek zložku lieku. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Chráňte pred slnečným žiarením. Držte mimo dosahu detí. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace matky. Udržujte na suchom a chladnom mieste

Tovar zaradený v kategóriách
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kontakty
Logo
Zákaznícka podpora Bodyhacker Eshop
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk